Portu Gallery

Investujte s minimem do sběratelských předmětů

Asi už jste slyšeli o CrowdFunding projektech, kde se více lidí spojí a investují do nějaké začínající firmy a podobně.
Portu teď přišlo s podobným konceptem ale těch několik lidí se spojí a může si pořídit sběratelský předmět. Tím, že se spojí hodně investorů tak sice nebudete fyzicky nic vlastnit ale při budoucím prodeji získáte podíl ze zisku.

Nabídka investic je široká, jsou zde třeba známky, mince, sudy s whisky, housle, hodinky nebo auta Ferari, Porshe a podobně…
Seznam všech sběratelských předmětů najdete v Portu Gallery – Nabídka Investic.

Začít můžete už od koruny

Stát se investorem – sběratelem vzácných předmětů s potenciálem zajímavého zhodnocení může nyní jednoduše každý. Registraci zvládnete za pár minut a začít můžete klidně i s jednou korunou.

Je jasné, že nákup proběhne celkem jednoduše ale jak je to s prodejem? Přijde-li atraktivní a závazná nabídka odkupu aktiva, portu nechá o prodeji hlasovat investory. Stejně tak nechají hlasovat, i pokud se objeví aukce, na které by šlo předmět zajímavě prodat. Hlasování, ke kterému dopředu obdržíte emailem veškeré podklady, proběhne online a počet vašich hlasů bude odpovídat podílu, který v aktivu vlastníte. Pokud nedojde k vyslovení souhlasu s prodejem nadpoloviční většinou zúčastněných hlasů, bude předmět držen dále a vyčká se na další nabídku.

Na základě souhlasu investorů s prodejem bude aktivum odprodáno. Dle počtu vlastněných investičních certifikátů se připíše výplata investice jako disponibilní zůstatek na účtu Portu Gallery. Ten se může vybrat zpět na bankovní účet anebo jej zainvestovat do nějaké další aktuálně nabízené investiční příležitosti.

Nejčastější dotazy

Kdy dojde k investici a co když se nevybere cílová částka?

K investici, respektive k vydání (emisi) investičních certifikátů dojde, jakmile se dosáhne cílové částky ve stanovené lhůtě (upisovací období).

Jaké poplatky jsou s investováním na Portu Gallery spojené?

S nákupem, držením a prodejem investičních certifikátů na Portu Gallery nejsou spojené žádné poplatky.

Mohu přijít o všechny peníze?

Přijít o všechny peníze je v podstatě nemožné, jelikož všechna aktiva jsou pojištěna.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..