Máte nápady? Pak je proměňte v peníze pomocí Quirky

Znáte ten problém, máte v ruce nějaký produkt, který by měl fungovat dle vašich představ ale nefunguje a pěkně vást to štve. S pomocí sociální sítě Quirky proto můžete vyrobit produkt tak aby vyhovoval nejen vašim požadavkům. Slušně na tom můžete i vydělat.

Quirky je zjednodušeně řečeno sociální síť pro vynálezce a zlepšovatele. Ve skutečnosti je určena každému, kdo má jen trochu kreativního ducha. Pár amerických dolarů na ní totiž může vydělat třeba jen tím, že pomůžete vybrat finální barvu chystaného výrobku.

Quirky není jenom sítí, kde můžete prezentovat svůj nápad na zlepšovák. Quirky je i firma, která vám ten zlepšovák nakonec vyrobí a prosadí do obchodů. Podíly ze zisku samozřejmě putují na vaše konto. A to od uvedení na trh až do konce světa, respektive do doby, než se přestane výrobek prodávat.

Vydělějte pomocí Quirky

Vše, co budete potřebvat, je právě a jen dobrý nápad. Stejně tak vydělají i ti, co váš dobrý nápad ještě zdokonalí v některém z vypsaných soutěžních kol, která předcházejí výrobě finálního produktu. Řeší se v nich například použitý materiál, barva, ale i nejrůznější problémy, které během navrhování výrobku vypluly na povrch.

Běžně se tak stane, že díky komunitě se prvotní myšlenka přetaví ve zcela novou. Během celého procesu se neustále monitoruje, kdo a jakou měrou přispěl k výsledné podobě produktu. Když jde produkt do prodeje, všichni dostanou svůj podíl.

Poté, co výrobek prošel komunitním připomínkováním a posouzením komise složené ze zaměstnanců Quirky, byla konstrukčně složitější „pružná“ varianta nahrazena finální „ohebnou“ variantou. Ta umožňuje zástrčky psa natočit tak, aby se adaptér vždy vešel. Další výhodou je, že takovouto prodlužovačku například lehce omotáte kolem zadní nohy skříně nebo jiné překážky.

Základní posuzování a hlasování o návrhu trvá třicet dní. Vývoj vybraného návrhu pak běží měsíc i déle. Během něj může každý přispět svou troškou. Navrhnout jakékoliv konstrukční zlepšení, nový materiál, případně se zapojit přímo do vypsaných „soutěžních“ kvízů, ve kterých se řeší například finální cena výrobku (aby nebyla příliš nízká nebo vysoká). Uživatel sítě svými odpovědmi získává vliv, který je ve finále přepočítáván na skutečné dolary nebo spíše většinou centy. Za zásadní rady však lze i zásadně vydělat.

Jak Quirky funguje? Jednoduše. Stačí dobrý nápad nebo dobrá připomínka. Obojí

Jak Quirky funguje? Jednoduše. Stačí dobrý nápad nebo dobrá připomínka. Obojí je zde možné zpeněžit.

Quirky rozděluje z finální ceny každého prodaného výrobku 30 % mezi komunitu přispěvovatelů (to jest těch, kteří nějak finální podobu zásadně ovlivnili). Jednotlivé výše podílů jsou pevně stanoveny a na stránkách uvedeny. Stejně tak na webu najdete, kolik se již prodalo kusů i jak dlouho je výrobek v prodeji.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..